Saç bakımını kendin yapabilirsin..

Spread the love

Saç dediğiniz şey günümüzde çok önemli bir dış görünüş oldu. Şimdi kadın erkek fark etmeksizin bakımlı ve hoş görünmeli. Bende bu konuda saçlarımla çok fazla oynayan biri olarak size birkaç bilgimi aktarmak isterim.

Arkadaşlar saç yapısına göre hareket etmelisiniz. Doğru ürünler kullanıp çok az vakit harcayıp herkesten bir adım öne çıkabilirsiniz. Ayrıca kuaförlere o kadar çok para yatırmaya da gerek yok. Zaten size bahsedilen saçlarınızı üst üste boyamayın, açıcıyı 1 saat kafanızda tutmayın, kendiniz kesmeyin,siz yapamazsınız olaylarının hepsi yalan. Eğer istersen ve doğru birkaç taktik uygularsan hepsini yaparsın.

En önemlisi zeytinyağı. Şaka gibi gelicek ama yarım çay bardağı zeytinyağını akşam sürüyorsun iki saat sonra herhangi bir bez havlu benzeri bir kumaşla sarıp uyuyorsun sabah da bir duş alıp yıkıyorsun olayın en büyük kısmı hallolur. Bunu hafta da bir kere yapman bile sana aşırı fayda sağlar. Tabiki abartıp 3 günde bir yapmaktan fazlasına çıkma saçların çok fazla yağlanma yapabilir. Bu taktik çoğu deri, saç kökü, uzama, kepek, kırılma, canlılık, gürlük, zayıf saçlar ya da kabarma vs sorunlarını ortadan kaldırır.

Eğer boyama yapıcaksan dediğim şeyi yapıp 2 gün saçını suya tekrar sokmadan boyarsan istediğin sonuç daha iyi olur. Mutlaka saç uçlarından boyamaya başlamalısın veya da açıcıyı kulanıcaksan. Saçın için alın kısmından başlamak yine renk tonu ayarlama da sana yardımcı olur çünkü ense kısmın daha erken sonuç verir. Kullandığın boyanın içine hazırladıktan sonra birkaç damla argan yağı atmak boyanın zararını en aza indirir. Ve saçlarına güven onlar da sana istediğini vericektir.

Saçlarının uzamasını istiyosan olabildiğince kimyasallardan uzak durmalısın. Çok fazla ısıya mağrur bırakmamalısın. Geceden örüp yatmak gibi basit taktiklerle saçına istediğin şekilleri verebilirsin böylece maşa gibi saçlarını kırıcak yüksek ısılı aletler kullanmamış olursun. Eskilerinde dediği gibi örmek saça en büyük faydalardan biri sizde bunu kullanın.

Biraz da sakallara gelicek olursak nasıl kimyasallar saç için zararlıysa sakal içinde öyle yine zeytinyağı kullanmak her türlü yumşaklık gürleşme ve bunun gibi aradığınız bir çok iyi özelliği size sağlar. Saçlardaki kadar uzun süreli kullanmanıza gerek yok. Daha kısa süreli (1 saat) tutarak işinizi halledebilirsiniz. Umarım tavsiyelierim işinize yarar kendinize iyi bakın, bakımlı olun..)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir