Telefon ve Teknoloji Şimdi de Arızaları

Spread the love

Telefonlar günümüz teknolojisi ilerledikçe hayatımızda daha çok yer kaplıyor. Dokunmatik telefonları kullanım açısından bizlere oldukça kolaylık sağladığı gibi çıkardığı zorluklar da var. Bu zorluklar genellikle maddi açıdan bizlere büyük masraflar çıkarıyor. Telefonlarında bir çok arıza oluyor ama bu arızaların içinde bizler için en önemlisi genellikle 3 tanesidir. Bu arızalar şunlardır:

TELEFONUN SUYA DÜŞMESİ

Cep telefonu suya düştüğü zaman hemen telefonu sudan çıkartarak kapatın. Bataryasını gövdeden ayırın ve kağıt havlu ile kurutun. Telefonun dış yüzeyini kuruladıktan sonra ayrılabilen parçaları ayırın. Temizledikten sonra telefonunuzu pirinç ile dolu bir kabın içine hava almayacak şekilde koyun. 1-2 gün sonra telefonu çıkartarak şarja takın. Bu adımları uygularsanız büyük ihtimalle telefonunuz artık çalışacaktır.

Ben telefonum dokunmatik olsun tuşlu olsun bir çok kez suya düşürdüm ve pirinç yöntemi beni hep kurtardı arkadaşlar.En önemli tavsiyem pirinç.

TELEFONUN BATARYASI

Dokunmatik cep telefonu bataryalarının ömrü şarj edilme şekline bağlı olarak yaklaşık 1 yıldır. Telefonunuzun bataryası şişmiş olabilir. Bu durumlarda yapmanız gereken tek şey o  bataryanın değiştirilmesidir.

Üzgünüm arkadşlar bunun başka bir çözümünü bulamadım.

TELEFONUNUN DOKUNMATİĞİ

Telefonunuzun dokunmatiği bozulduysa ilk tercih olarak garantiye yollayın. İkinci tercih olarak dokunmatiği bozulan telefonunuzun tam orta kısmına, iki kenara bakın. Sağ kenar ya da sol kenarın ekranın çerçevesi ile birleştiği noktaya bir iğneyi yerleştirip, hafifçe hareket ettirin. İğnenin dokunmatik ekranı kullanmanızı olanaklı hale getiren camın altına girmesi gerekmekte. Bir kaç saniye sonra iğneyi bulunduğu yerden çıkartın. Telefonun dokunmatiği bozuldu, ya da telefonun dokunmatiği çalışmıyor veya dokunmatik ekran çalışmıyor diyenler, eğer dokunmatik ekran haricindeki tuşlar çalışıyorsa bu uygulamayı yapabilirler.

Arkadaşlar bu konu da her zaman tam sonuç vermeyebilir. Yine de denemekte fayda var..)

Kendinize iyi bakın teknolojiyle kalın..)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir