Yüzmek artık daha çok seveceğiniz bir hobi olabilir..

Spread the love

Yüzmek deyince kimimiz için çok güzel bir aşk olsa da kimimiz için korkulu bir rüya. Evet arkadaşlar ben de size yardımcı olabilmek korkulu rüyalarınızı güzel anılara çevirmek için ufak fikirlerimi paylaşıcam.

Öncelikle denizi sevmelisiniz. Kendinizi ona teslim etmeyi öğrenmeli deniz ile barışık olmalısınız. Size suyunu kaldırma gücüyle ilgili zaten kesin olan bilgilerden bahsedip sizi sıkmak istemiyorum. Ama yine de bilinen bir gerçek var ki içinde belli miktar da oksijen olan hiçbir şey batmaz doğal olarak sizde batmazsınız. Yüzme bilmeye başlamak için denizi yatak gibi görüp üstünde uzanmayı öğrenmelisiniz. Ayağınıza krampta girse herhangi panik hali de olsa ya da yüksek dalgalar sizi bulsa da eğer kendinizi denizde uzanır pozisyona almayı biliyorsanız çoğu atak kısmını halledersiniz. Kendinizi balık gibi düşünün ve deniz ile arkadaş olun. Siz denizi severseniz o da sizi sever ve işin en zor kısmı hallolur. İçinde huzur bulabilirsiniz. Mesela benim için en güzel şey denizi dinleyebilmek. İşi biraz farklı bir boyutta düşünürsek ki ben öyle yapıyorum yüzmek ruhu olan bir eylemdir ve sizi gerçekten çok rahatlatır.  Böyle düşünürseniz aynı zamanda yüzerken ruhunuzu dinlendirirsiniz ve tüm dertlerinizi denize anlatabilirsiniz.

Yüzmek için kendinizi rahat bırakıp yatmayı öğrendikten sonra yapılması gereken şey nefes ayarı nefesinizi tutmayı bilmelisiniz. Daha sonra adım adım kulaç atmayı denemelisiniz. Denizin altındayken gözlerinizi açın böylece içinizdeki korku azalır. Ayaklarınızı işin içine dahil edin sadece dizlerinizden kırarak ve ayak bileklerinizi ileri geri sallayarak kendinizi iterseniz muhtemelen artık yüzüyorsunuz. Gerçekten suyun içinde çırpınmayın ve kendinizi boşluğa salın siz çabalamakdıkça boğulma şansınız yok.) Deniz sizi boğmaz siz zorlamadıkça.))

https://blog.decathlon.com.tr/2016/07/01/temel-yuzme-teknikleri/

https://medium.com/m%C3%BChendis-kafas%C4%B1/duydu%C4%9Fum-ve-uygulad%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-en-iyi-y%C3%BCzme-tavsiyeleri-66d2ef16fbc9

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir